5 mitów na temat ubezpieczeń zdrowotnych
Dodatkowe ubezpieczenie zdrowotne gwarantuje nam lepszy standard usług medycznych, a jednak Polacy ciągle mają przed nimi obawy. Razem z Grzegorzem Gasieckim obalamy kilka mitów o ubezpieczeniach zdrowotnych.
Kilka słów wstępu na temat pakietów medycznych
Dodatkowe ubezpieczenie zdrowotne gwarantuje lepszy standard usług medycznych, a także możliwość wyboru lekarza spoza sieci przychodni, z którymi współpracuje dana firma ubezpieczeniowa. Skróceniu ulegają kolejki w szpitalach i przychodniach. W ciągu roku możemy skorzystać z większej liczby operacji, konsultacji i zabiegów. Możliwość ubezpieczenia grupowego to także ogromna korzyść dla pracodawców.
Ubezpieczenia zdrowotne są czymś nowym na polskim rynku
Osobiście specjalizuję się w ubezpieczeniach zdrowotnych od 10 lat. Takie produkty są dostępne od dawna, wiele z nich to rozwiązania nowoczesne i bardzo atrakcyjne dla klienta.
Niestety przez wiele lat ten rodzaj ubezpieczeń był bardzo niedoceniany i niezauważany przez pośredników. Owszem, nie jest to produkt łatwy i wymaga od pośrednika przygotowania merytorycznego. Ale naprawdę warto ten wysiłek włożyć. Moja agencja zajmuje się tym ponad dekadę.
Ubezpieczenia zdrowotne są drogie
Wysoka cena polis zdrowotnych to kolejny mit. Oczywiście, są dostępne warianty VIP zawierające opiekę szpitalną i bardzo szeroki zakres i one nie są tanie. Mamy też jednak szereg ofert, które są znacznie bardziej dostępne cenowo, zapewniając jednocześnie sensowny zakres. Za składkę w wysokości kilkudziesięciu złotych miesięcznie ubezpieczony może liczyć na dostęp do lekarzy dwudziestu czy trzydziestu specjalności, szeregu typów badań i wizyt domowych. Tak naprawdę to jeden z najtańszych, a zarazem najbardziej atrakcyjnych benefitów pracowniczych.
Ubezpieczenia zdrowotne nie zapewnią specjalistycznej opieki
Wielu moich klientów ma początkowo obawę, że kupując ubezpieczenie zdrowotne, zapewniają sobie co najwyżej podstawową opiekę zdrowotną. Tymczasem liczba dostępnych specjalistów w ramach większości pakietów jest zazwyczaj duża (20–30 specjalności), a liczba wizyt nielimitowana, może poza psychologiem i psychiatrą.
Ubezpieczenia zdrowotne nie zapewniają wystarczającej liczby placówek
Sytuacja jest zróżnicowana w zależności od konkretnego miejsca w Polsce. W dużych miastach liczba placówek jest naprawdę znaczna, włączając w to jednostki wysokospecjalistyczne – okulistyczne, ginekologiczne, alergologiczne, endokrynologiczne i wiele, wiele innych. W mniejszych miejscowościach placówek jest mniej, jednak moi klienci nie mają tam problemów z dostępem do specjalistów. To jest kolejny mit. Zwłaszcza że w ramach państwowej Służby Zdrowia oczekiwanie na specjalistów liczy się często nie w tygodniach, ale w miesiącach czy latach, a wystawanie w kolejkach od 4 rano po numerek to często jedyny sposób, żeby dostać się do lekarza. Prywatne ubezpieczenia zdrowotne bardzo pomagają w takich sytuacjach.
Ubezpieczenia zdrowotne to niepotrzebny wydatek dla pracodawcy
Ubezpieczenia zdrowotne to dla pracodawcy świetne narzędzie wzmocnienia lojalności pracownika. Podwyżka w wysokości kilkudziesięciu złotych to tyle co nic, jednak pakiet zdrowotny, który można wykorzystać już następnego dnia, to odczuwalna korzyść – a koszty dla pracodawcy są identyczne. Ubezpieczenie zdrowotne, co potwierdzają badania, znacząco skraca również absencję chorobową pracowników. Mają oni szybszy dostęp do profilaktyki oraz możliwość rozpoczęcia leczenia na wczesnym stadium choroby. W niektórych zakładach pracy ubezpieczyciele prowadzą też dedykowane programy profilaktyczne, stworzone na podstawie analiz zachorowalności konkretnych grup pracowników. To jest dla pracodawcy ogromna oszczędność. Ze względu na dostępność placówek w całym kraju, pracownicy spędzający dużo czasu w terenie również mogą liczyć na natychmiastową pomoc lekarską. Mogą również skorzystać z wizyty domowej.
skontaktuj się z nami
często zadawane pytania
+48 22 737 00 66
570 507 501
obsluga@proplus.com.pl